Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSSaturday, 2018-05-26, 3:14 AM
Menu du site

Section categories
My articles [25]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Publisher
Main » Articles » My articles

Kurt takimi Fransa kupasi'nda oynuyor

Kürt takımı Fransa Kupası'nda oynuyor

Kürt takımı Fransa Kupası'nda oynuyor 29 Agustos 2010 14:33
BORDEAUX - Bordeaux kentinde Fransız-Kürt Derneği futbol takımı Fransa Kupası için yarışıyor. Kürt takımı bugün başlayacak olan birinci turda ikinci ligin en güçlü takımlarından olan Audenge ile karşılaşacak.Geçen yıl kurulan Fransız-Kürt Derneği (AFK) takımı sezonu birincilikle bitirerek ikinci lige geçti. Takım 16 gençten oluşuyor. Derneğin kenti imkanları ile bir araya getirdiği AFK Kürt takımı, Fransız Kupası’nda oynuyor. Takım bugün saat 15.30’da Bordeaux-Lac’ta ikinci ligin en güçlü takımlarından olarak değerlendirilen Audenge ile karşılaşacak.

Bu takım karşısında AFK’nın ne kadar şansı olacak bilinmez ancak derneğin ve aynı zamanda futbol ekibinin başkanı Halit Kakan, centilmen bir oyun çıkararak kazanmak istediklerini söylüyor.

ANF’ye konuşan Kakan, 2009 yılında mahalli takımlarla karşılaşmalarında sezonu birinci bitirdikleri için ikinci lige alındıklarını belirtiyor. "Herkes gibi biz de kazanmak istiyoruz” diyen Kakan, ama esas amaçlarının sportif bakışın da ötesinde Kürt renklerini yükseklere taşımak olduğunu kaydediyor.

Futbol ekiminin ihtiyaçlarını da gençler kendi aralarında karşılıyor. Ancak yardım almak için ilgili kurumlara da başvuruda bulunduklarını söylüyorlar. AFK, Bölge Meclisi’ne yaptığı bu başvurunun cevabını bekliyor.

ANF NEWS AGENCY
Category: My articles | Added by: volongoto (2010-09-11)
Views: 359 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018