Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSSaturday, 2018-05-26, 3:07 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Danimarka ROJ TV yasağı kaldırdı
2010-10-19, 5:41 PM

Danimarka ROJ TV yasağı kaldırdı

Danimarka ROJ TV yasağı kaldırdı 19 Ekim 2010 13:20
KOPENHAG - Danimarka Savcılığı’nın Ağustos sonunda Roj TV’nin hesaplarına el koyduğu davaya ilişkin bugün görülen duruşmada mahkeme yasağın kaldırılmasına karar verdi. Mahkeme Başkanı "hesaplara el konulmasını gerektirecek hiçbir hukuki neden” olmadığına hükmetti.
Roj TV’nin hesaplarının dondurulmasına ilişkin Kopenhag mahkemesi beklenen kararını bugün verdi. Mahkeme başkanı, "Hesaplara el konulmasını gerektirecek hiçbir hukuki neden yoktur” dedi. 15 dakika süren bir gerekçeli kararı açıklayan mahkeme, televizyonun toplumun yardımları ile çalıştığına, bunun terörizmle bir ilgisinin bulunmadığı belirtti. Kararda, Roj TV’nin diğer televizyonlar gibi işleyen bir basın kuruluşu olduğuna vurgu yapıldı.

Bunun üzerine savcılık karara itirazda bulunacağını belirterek, hesaplar üzerindeki dondurmanın devam etmesini istedi. Bu duruma itirazda bulunan Roj TV avukatları, dondurmanın devam etmesinin televizyonun maddi olarak çalışmalarını sürdürmesini imkansız hale getireceğini söyledi. Mahkeme başkanı, davanın yüksek mahkemede görüşülmesine kadar Roj TV hesapları üzerindeki dondurmanın devam edip etmeyeceğine ilişkin kararını yazılı olarak bildireceğini duyurdu. Mahkeme Başkanı, gerekçeli kararını 14 gün içinde bildireceğini açıkladı.

Karar ardından, Roj TV’ye destek için mahkeme önünde biriken kitleye hitap eden Roj TV avukatı, davayı kazandıklarını belirterek, "müjdeler olsun” dedi. Alkışlar arasında konuşmasını sürdüren avukat, mahkemenin savcılığın iddialarını reddederek, itirazlarını haklı bulduğunu vurguladı.
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 324 | Downloads: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018