Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSMonday, 2018-05-21, 6:09 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Baskan'in eylul devrimi mesaji
2010-09-11, 7:57 PM

BAŞKAN’IN EYLÜL DEVRIMI MESAJI

BAŞKAN’IN EYLÜL DEVRIMI MESAJI 11 Eylül 2010 12:42
Mesud Barzani tam 49 yıl önce Mela Musfa Barzani liderliğinde başlayan Eylül devrimin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Kürdistan Bölge Başkanı Mesud Barzani tam 49 yıl önce Mela Musfa Barzani liderliğinde başlayan Eylül devrimin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Barzani'n yayınladığı mesajın tamamı.Tam 49 yıl önce 11 Eylül 1961 tarihinde Ölümsüz Barzani'n Liderliğinde Kürt ulusunun haklarını korumak ve ulusal haklarını kazanmak için demokrasi ve özgülük şıyariyla mücadeleye başlanmışıtı. Büyük devrime katılan tüm kahraman peşmergelere sonsuz saygı ve selamlarımı iletiyorum. Bu devrim kedisiyle birlikte büyük kazanımlar getirdi. Kahraman kadınlarımızı selamlıyorum. Onlar Devrime destek vermiş olan ve peşmergenin direk destekçisi ve cephe gerisinde olan anlara ve kadınlarımıza ve ayrıca tüm Kürtdistan halkına ki hepsi devrime destek sunmuştu.

Büyük devrimin bir peşmergesi olarakta ki büyük Derime katılmış olmayı hayatımın unur duyalan bir dilimi olarak görüyorum. Büyük bir sayıgı ve hürmetle büyük devrimin ölümsüz şehitlerinin önünde saygıyla eğiliyorum.Eylül Devrimi manevi bir Devrimdi. Kürtlerin kedinine olan güvenini sağladı ve onlara yeni bir inanç aşıladı. Ulusal Özgülükçü bir devrimdi. Devrimin pozitif yanı halkta hakim olmaya başlayan yenilgi ruhunu ortandan kaldırmış ve Kürt toplumunda yeni bir ruhu kararlı hale getirmiştir. Kürdistan'da ki her kes kendini bu devrimde bulmuştur.Devrimin hedefleri hepimizin arzu ve taleblerini değiştirmeyi başarmıştır.Eylül Devrimi sadece Kürtlerin haklarının savucusu olarak görülmemeli, tüm Iraklı özgürlük ve Demokrasi savunucularının haklarını savunmuştur. Kurtarılmış olan Kürdistan zülme uğrayan herkesin kalesi haline gelmişti.Eylül devrimi Şehitlerinin yüce ruhlarını ve Devrim Lideri Ölümsüz Barzani'yi selamlıyoruz. Yüce ruhlu Arab, Türkmen, Aşuri, Kıldani ve Süryaniler selamlıyorum. Peşmergeyle omuz omuza Irak'a demokrasi ile özgülük getirmek ve Kürdistan halkının tartışmasız haklarını kazanmak için şehit olmuşlardır.Devrim Lideri büyük Hikmetiyle ıspatladıki demokrasi olmadan Irak'ın sorunları çözüme kavuşturulamaz.MESUD BARZANİ

10,09,2010
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 381 | Downloads: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018