Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSSaturday, 2018-03-24, 1:45 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Mehmet Ali Birand, yıllardır PKK ile ilgili haberleri kendi senaryolarıydı
2010-10-13, 6:35 PM

Mehmet Ali Birand, yıllardır PKK ile ilgili haberleri kendi senaryolarıydı

Mehmet Ali Birand, yıllardır PKK ile ilgili haberleri kendi senaryolarıydı 13 Ekim 2010 13:48
Hürriyet ve Posta Gazetesi yazarı Mehmet Ali Birand, yıllardır PKK ile ilgili haberlerinin kendi senaryoları olduğunu ve herkesin bu senaryolara inandığını, hatta senaryoyu üreten kendilerinin de buna inanarak bunun üzerinden yorumlar yaptığını yazdı.
En son Hakkari"de 9 sivilin yaşamını yitirdiği Kontrgerilla eylemi ile ilgili " Devlet ne derse biz ona inanırız" diyen ve sonra da JİTEM tarafından öldürülmek istendiğini açıklayan Gazeteci Mehmet Ali Birand, bugünkü köşe yazısında ise "PKK"nin tasfiyesi" tartışmalarını yazdı.

"HABERLERİN BİR BÖLÜMÜNÜ BİZ ÜRETİYORUZ"

"Rüya görmeyelim. PKK böyle tasfiye edilmez” başlıklı yazısında Birand, iktidarların yıllardır PKK"nin askeri yöntemlerle tasfiye edileceğini söyleyerek halkla alay ettiklerini belirterek, bunun asla mümkün olamayacağını yazdı. Son günlerde PKK"nin tasfiyesinin medyada da çokça tartışıldığına dikkat çeken Birand, "Bu haberlerin bir bölümünü bizler üretiyoruz” dedi.

SENARYOMUZA KENDİMİZ KANIYORUZ

Gazete ve TV"lerde çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını belirten Birand, kendisinin de Kanal D Ana Haber Bültenlerinde yaptığı haberlerle ilgili köşe yazısında şu ifadelere yer veriyor: "Bakanların ziyaretlerinden, Başbakan"ın konuşmalarından, bürokratların özel sohbetlerinden yola çıkarak, bir bölümü doğru, diğer bölümü kendi hayal ürünümüz olan bir senaryo yazıyoruz ve bunun gerçek verilere dayanmayan bir senaryo olduğunu bilmemize rağmen, kendimiz de inanır oluyoruz. Bir süre sonra, daha da ötesine geçiyoruz ve kendi senaryolarımıza dayanarak yorumlar yapmaya başlıyoruz. Dramatik yanı, PKK"nın bu şekilde tasfiye edileceğine siyasetçilerimiz, polisimiz, hatta askerimiz dahi inanıyor olmaları.”

"PKK ULUSLARARASI SİYASİ BİR PARTİ"

PKK"nin sınır ötesi operasyonlarla, Barzani"nin desteği ile veya üst düzey komuta heyetinin İsveç"e veya başka bir ülkeye gitmesine göz yumarak, Suriye ve Bağdat hükümetiyle anlaşarak, İran ile iş birliği yaparak bitirilemeyeceğini yazan Birand, "PKK"nin artık uluslararası bir siyasi parti" olduğunu belirtti.

"ÖCALAN MUHATTAP"

Milyonlarca desteği olan PKK"nin ancak farklı yöntemlerle tasfiye edilebileceğini savunan Birand, bunun da PKK"ye olan halk desteğinin ortadan kaldırmakla mümkün olabileceğini yazdı. Birand bunun için de Kürt sorunu konusunda cesur adımların atılması gerektiğini belirterek öncelikle "PKK yok edilsin, ondan sonra Kürt sorununda adımlar atalım, aksi halde boyun eğmiş oluruz” mantığının terk edilmesi gerektiğini yazdı.
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 307 | Downloads: 2 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018