Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSMonday, 2018-05-21, 6:12 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Emine Ayna Marsilya'da Kürtlerle buluştu
2011-09-17, 5:12 PM

 

Emine Ayna Marsilya'da Kürtlerle buluştu

AYDIN BARAN-ANF
11:33 / 17 Eylül 2011

MARSİLYA - Bu yıl 28’incisi yapılan ve Kürtlere adanan Aubagne Barış Bayramı vesilesiyle Fransa’da bulunan Emine Ayna Marsilya’da yaşayan Kürtlerle bir araya geldi. Ayna, Bouche Du Rhone İli Milletvekilleri Sylvie Andrieux ve Michel Vaxes ile de görüştü.

Kürt Milletvekili Emine Ayna Marsilya’nın Canet semtinde bulunan Place des Roses resepsiyon salonunda yaklaşık 400 kişi ile bir araya geldi. Ayna Cuma günü saat 19.00’da başlayan halk toplantısında BDP ve Blok çalışmaları hakkında bilgi verdi.

ANADİLİNİZE SAHİP ÇIKIN


Ayna Avrupa’da yaşayan Kürtlerin anadillerine sahip çıkması için çaba göstermelerini istedi. "Komşularınıza ve iş arkadaşlarınıza Kürt sorununu anlatın” diyen Ayna, "Gerçek diplomasi halklar arasında yapılır” dedi. Emine Ayna, Marsilyalı Kürtlere dayanışma içerisinde olmalarını ve yüzlerini Kürdistan’a dönmelerini istedi.

PSİKOLOJİK SAVAŞ MEDYASINA İTİBAR ETMEYİN


Ayna bu çağda meyve ve sebzelerde olduğu gibi zihni kirleten hormonlu haberlerin de olduğunu ve bu haberlerin Kürtlerin moralini bozmak için özelikle yapıldığını söyledi. Türk televizyon kanallarının psikolojik savaşın hizmetinde olduğunu söyleyen Ayna bu medyaya itibar edilmemesini istedi.

DARBELERİ ATLATTIK, BUNU DA ATLATACAĞIZ


Sürecin Kürtler için büyük kazanımlara ya da büyük kayıplara gebe olduğunu belirten Ayna, 80 darbesine karşı yenilmediklerini ve bugün de baskılara karşı direneceklerini söyledi. Emine Ayna konuşmasını tamamladıktan sonra katılımcıların sorularını yanıtladı.

Halk toplantısının bitişinden sonra BDP’li vekil Ayna ile fotoğraf çektirmek isteyenler uzun bir kuyruk oluşturdu. Halk toplantısı saat 22.00’de sona erdi.

FRANSIZ MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞTÜ


Emine Ayna halk toplantısı öncesi gün içinde Bouche du Rhone İli Milletvekilleri Sylvie Andrieux ve Michel Vaxes ile görüştü.

Sabah saatlerinde Ayna, Komünist Partisi Millet

vekili Michel Vaxes ile Port de Bouc şehrinde bulunan parlamenter makamında görüştü. Yaklaşık bir saat süren görüşmede Türkiye’deki siyasi durum konu alındı.

Ayna, öğleden sonra ise Sosyalist Partisi milletvekili Sylvie Andrieux ile 14. Marsilya’da bulunan parlamenter makamında bir araya geldi. Görüşme yaklaşık bir saat sürdü.ANF NEWS AGENCY
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 452 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018