Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSThursday, 2018-04-26, 4:45 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir
2010-11-24, 9:37 PM

BRÜKSEL - Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.
Türk basınında hakkında çıkan haberlerin çarpıtma olduğunu belirten Baydemir, ''Oyuna gelmeyeceğim. Halkımız müsterih olsun. Halkımızı mahcup etmedik, ettirmeyeceğiz. Yekvücut olup mücadeleye sahip çıkması gerekiyor'' dedi.

Roj Tv Ana Haber bültenine konuşan Osman Baydemir şunları söyledi:

ELEŞTİRİ HAKKININ KULLANIMIDIR ‘’BDP’ye üye bir belediye başkanıyım. BDP’nin temsil etmiş olduğu bir gelenek var. Bu gelenek 20 yıllık bir mirası ifade ediyor. Her şeyden önce parti içi hukukumuzda, barış mücadelesinde demokratik değerler için bir algımız var. Bunlardan biri de eleştiri kültürüdür. Şu ana kadar olan bir eleştiri hakkının kullanımıdır.


'ASLA OYUNA GELMEYECEĞİZ' 7-8 gündür Türk basını çarpıtarak, abartarak haberleri servis etme durumu söz konusudur. Demokrasiye ve Kürt halkının haklı davasına yürükten inan Kürt halkının bir evladıyım. Asla oyuna gelmeyeceğiz. Halkımızı mahcup etmedik bundan sonra da etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz.


'MÜCADELEYE DAHA FAZLA SAHİP ÇIKMAK GEREKİYOR' Yaşadığımız günler ve yakın gelecek bu tür spekülasyonlara gebe olan bir süreç. Özellikle Kürt haklının ve onun legal siyasetçilerini belki dünden daha fazla yekvücut olup mücadeleye sahip çıkması gerekiyor.


'ELEŞTİRİYI KABUL ETME OLGUNLUĞUNU HERKES GÖSTERMELİ' Varsayalım ki, böylesi bir eleştiri yapılmış kıyamet mi kopar. Ben eleştirilmez miyim, elebetteki eleştirilirim. Ben çıkıp basında fikir beyan ediyorum, görüş ortaya koyanlar eleştiriye açık olur. Eleştiriyi de kabul etme olgunluğunu herkes göstermeli. Bu konuda bir sıkıntım yok.


'KARŞI KARŞIYA GETİRMEK İSTİYORLAR' Demokrasi kültürü Türkiye’de bazı kesimler tarafından farklı bir şekilde algılanıyor. Kürt mücadelesi ise eleştiriye daha açık bir realite içerisinde yürüyor.


Bütün bunlar olduğundan farklı gösterip, kitlelerin duygu dünyasını zedeleme girişimidir. Kürt legal siyasetinde bulunan kimi şahısları karşı karşıya getirmek istiyorlar. Bu tür oyunlara gelmemek gerekiyor.


'PARTİM İSTİFA İSTEMEDİ' Demokrasi ve barış mücadelesinde yekvücut olmalıyız. Herhangi bir sorun ve sıkıntı görmüyorum. İzleyenlerimizden müsterih olsunlar. Ayrıca üyesi olduğum partinin istifa isteme durumu da sözkonusu değil.’’


AN
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 456 | Downloads: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018