Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSFriday, 2018-04-27, 3:39 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

Demokratik özerklik çalıştayı
2010-11-24, 8:47 PM

Demokratik özerklik çalıştayı

Demokratik özerklik çalıştayı24 Kasim 2010 14:01
Kürt sorununun çözüm tartışmaları gündemin ilk sırasındaki yerine korurken, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) de, sorunun çözümü için yürüttüğü çalışmalar kapsamında, 18-19 Aralık tarihlerinde "Demokratik Özerklik" çalıştayı düzenleyecek.
DİYARBAKIR - Türkiye'nin en büyük sivil toplum platformu olan DTK, Kürt sorununun çözümü konusunda yürüttüğü çalışmalar kapsamında, Kürt siyasetinin taleplerinden biri olan "Demokratik Özerklik"e ilişkin çalıştay düzenleyecek. Diyarbakır'da 18-19 Aralık tarihlerinde düzenlenecek olan "Demokratik Özerklik" çalıştayına, çok sayıda akademisyen, gazeteci, yazar, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri ile konuya duyarlı şahsiyetler katılacak.

Çalıştayda, "Milliyetçilik ulus devlet", "Demokratik özerklik ve demokratik konfederalizmden ne anlıyoruz", "Uluslararası deneyimler ve uygulamada çıkan sorunlar" ile "Demokratik Türkiye özerk Kürdistan uygulama pratiği" konu başlıklarında tartışmalar yürütülecek. Yürütülecek tartışmaların sonucunda demokratik yerel yönetimler yasası ile özerklik yasasına ilişkin belge oluşturulacak. Bu belge ise Ocak-Şubat aylarında bölgede yapılacak halk toplantılarıyla halk ve kamuoyuyla paylaşılacak.

Sorunun çözümü için 2007 yılından beri çalışmalarını sürdüren DTK şimdiye kadar, "Kürt Sorunu", "Kürt Meselesinde Anayasal Öncelikler", "Alternatif Ekonomi ve İstihdam", "Mezopotamya'da İnanç", "Uluslararası Müzakere ve Çözüm Deneyimleri", "Mezopotamya Tarihinde Nusaybin" ve "Uluslararası Dil ve Demokratik Eğitim" "Demokratik Yerel yönetimler" olmak üzere 7 çalıştay düzenledi. DİHA
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 284 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018