Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSThursday, 2018-05-24, 7:09 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

'Öcalan ile diyalog olumlu'
2010-11-18, 8:44 PM

'Öcalan ile diyalog olumlu'

'Öcalan ile diyalog olumlu' 18 Kasim 2010 16:54
İtalya Eski Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcısı Massimo D'Alema, Türk devletinin PKK lideri Abdullah Öcalan ile başlattığı diyalogu desteklediğini belirtti.

PARİS - Paris’te Sosyalist enternasyonal toplantısı sırasında Roj Tv Analiz programına konuşan Massimo D'Alema, Kürt meselesinin çözümünün ancak siyasi görüşmeler ve diyalogla olabileceğini kaydetti.

İmralı’da PKK lideri Öcalan ile başlatılan görüşmelerin olumlu karşıladığını söyleyen Massimo D'Alema ‘’Görüşmelerin olduğuna dair duyumlar aldım. Her halükarda görüşmelerin olması bence çok olumlu. Zaten bir çözüm ancak siyasi görüşmeler ve müzakerelerle olabilir. Bildiğim bir şey varsa o da Kürdistan temsilcileriyle Türkiye'deki hükümet temsilcilerinin bir araya gelip konuşmalarıdır. Öcalan’la görüşmelerin olması çok iyi’’ dedi.

D'Alema, Kürt ve Kürdistan meselesine ilişkin Türkiye hükümetinden beklenti ve taleplerinin olduğuna belirterek, özellikle insan hakları alanında atılması gereken adımların olduğunu kaydetti. Bunun sadece Sosyalist Enternasyonal’in değil, aynı zamanda Avrupa Birliğinin talebi olduğuna dikkat çekti.

Sosyalist Enternasyonal'in Kürt halkı ile dayanışma içinde olduğu belirten D'Alema, ‘’Bunu teyid etmek istiyorum. Bu dayanışmamızın temelinde de Kürtlerin temel insan hakları ve ulus hakları da dahildir’’ dedi.

D'Alema Sosyalist Enternasyonal toplantısında dünyanın farklı bölgelerinde var olan çatışmaların nasıl önlenebileceğine yönelik tartışmaların da yapıldığına dikkat çekti. ANFCategory: My files | Added by: volongoto
Views: 374 | Downloads: 0 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018