Main Registration

Login

Welcome Guest | RSSFriday, 2018-04-27, 3:30 AM
Menu du site

Section categories
My files [88]

Tag Board

Our poll
sitenin orani nasil
Total of answers: 12

Statistics

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

File Catalog
Main » Files » My files

'Kürt sorunu Zap'la çözülür'
2010-11-27, 10:16 PM

'Kürt sorunu Zap'la çözülür'

'Kürt sorunu Zap'la çözülür'27 Kasim 2010 18:18
Van'da düzenlenen şölende konuşan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, barış görüşmelerinin yapıldığı şu günlerde Kürt sorununun GAP projesiyle değil, ancak Zap projesiyle çözülebileceğini söyledi
VAN - PKK'nin kuruluşunun 32. yıldönümü nedeniyle Van'da binlerce kişinin katılımıyla bir şölen düzenlendi. Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Ahmedi Xanî Parkı'nda düzenlenen şölene BDP Genel Merkez Çalışanı Gülistan Balkaş, Van Milletvekilleri Özdal Üçer Fatma Kurtalan, BDP Van İl Eşbaşkanları Cüneyt Caniş ve Fevziye Şiran, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Çelebibağ, Muradiye, Bostaniçi Belediye Başkanları, STK temsilcileri, belediye ve il genel meclis üyelerinin yanı sıra binlerce kişi katıldı. Şölenin yapıldığı alanda PKK ve KCK bayrakları açılırken, PKK lideri Abdullah Öcalan'a ait posterler de taşındı. BDP öncülüğünde düzenlenen şölende kurulan sahneye asılan ve üzerinde "27 Kasım Kürt halkının ve tüm Ortadoğu halklarının diriliş günüdür" yazılı büyük pankart valilik ve emniyet müdürlüğünün engeline takıldı.

Pankartın üzerini BDP bayrakları ile kapatmaya çalışan BDP'lileri dinlemeyen gençler, pankartın kamufle edilmesini engelledi. Toplanan binlerce kişiye hitaben ilk olarak konuşan BDP Van İl Eşbaşkanı Cüneyt Caniş, Kürt ve Türk halkının Cumhuriyeti kurduklarını ama bugün Kürtlerin sistem tarafından inkar, imha ve katliamlarla yok edilmek istendiğini belirtti.

Van Milletvekili Özdal Üçer ise, Kürtlerin tarihte şimdiye kadar kendilerini yok etmeye çalışan sisteme karşı 28 kez başkaldırdığını belirterek, Kürtlerin 29'uncu isyanı olan Kürt özgürlük hareketini hiçbir sistemin yok edemediğini ve bu harekete tüm Kürtlerin destek vererek herkesin birer PKK sempatizanı olduğunu ifade etti. Üçer, barışın görüşmelerinin yapıldığı şu günlerde Kürt sorununun GAP projesiyle değil, ancak Zap projesiyle çözülebileceğini söyledi.

Şölen yapılan konuşmaların ardından MKM sanatçısı Bülent Turan ve MKM müzik guruplarının söylediği şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla devam etti. DİHA
Category: My files | Added by: volongoto
Views: 320 | Downloads: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
Search

Site friends
 • bedava site yapimi

 • AGAHI
  Newroz Piroz Bè
  Tavsançali.ucoz.com
  Panoya Agahi
  Céjna Qurbanè Piroz Bé  Tavsançali.ucoz.com
  Copyright MyCorp © 2018